Agro Sieć Sp. z o.o.

Wypryskać czy zaaplikować – czy technika zabiegów ochrony roślin to temat nadal aktualny?

Odpowiedź jest niezmienna od 30 lat: TAK!

Wydaje się większości z nas, że na temat wykonywania zabiegów wiemy już praktycznie wszystko – jednak czy tak jest naprawdę? Każdy komu zależy na ekonomii, efektywności oraz ochronie środowiska i zdrowia musi sobie odpowiedzieć na to pytanie…

 

Z mojego ponad 20-letniego doświadczenia wynika jednak, że wysoki poziom wiedzy zdecydowanej większości praktyków wykonujących zabiegi kończy się na doborze środka ochrony roślin. Tematy związane z przygotowaniem cieczy roboczej, jej właściwościami fizyko-chemicznymi, zdolnością do rozpuszczania i tworzenia stabilnych roztworów czy zawiesin, kolejnością tworzenia mieszanin nie wspominając już o warunkach atmosferycznych w trakcie wykonywania zabiegów uwzględniających m.in.: wilgotność względną powietrza oraz co najważniejsze DOBÓR ROZPYLACZY – to aspekty, w których zwykliśmy uprawiać „filozofię stosowaną” niż trzymać się faktów bazujących na obszernym dorobku nauki.

Odnosząc się do powyższego – potwierdza to stosunkowo częsty widok zestawu „WYPRYSKUJĄCEGO” czy „ROZLEWAJĄCEGO” preparaty za dziesiątki tysięcy złotych, gdzie z odległości można stwierdzić, iż skuteczność tych zabiegów będzie daleka od dostatecznej. Nie wspominając o fakcie jakże zawyżonego średniego okresu wymiany rozpylaczy w Polsce – nawet pięciokrotnie dłuższy niż np.: Wielkiej Brytanii (!).

Nie dziwi jednak taki stan rzeczy – dzisiejszy rolnik, bo odnieść sukces powinien być prawdziwym omnibusem w wielu dziedzinach: ekonomii, rachunkowości, zarządzania, prawa, agronomii, agrotechniki, biologii, fizyki, chemii etc. Niewielu może czuć się kompetentnie w tak obszernych zakresach wiedzy.

Z pomocą przychodzi Agro-Sieć! Dobieramy w taki sposób technologie oraz produkty, by ułatwić pracę naszym klientom oraz zapewnić najlepsze osiągi. Dzieje się tak również w kwestii wspomnianej techniki wykonywania zabiegów – od 2020 roku jesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem amerykańskiego producenta techniki opryskowej TeeJet Technologies. Uczestniczymy w międzynarodowych szkoleniach i grupach roboczych min.: z ekspertami z USA czy Francji rozwijając nasze kompetencje. Dzięki temu możemy zaoferować obecnie najbardziej efektywne rozwiązania podnoszące wydajność oraz efektywność wykonywanych zabiegów. Wspólnie z ekspertami, bazując na praktycznej wiedzy wybraliśmy dwa flagowe rozpylacze TTJ60 oraz AITTJ60 w najbardziej popularnych zakresach wydatków cieczy roboczej. Są one stale dostępne w naszej ofercie.

Pełen zakres informacji oraz wiedzy niezbędnej do sukcesu w branży ochrony roślin zaprezentujemy w tegorocznych spotkaniach Forum Ekspertów Agronomii (https://agrosiec.pl/aktualnosci/forum-ekspertow-agronomii-wiosenne-konferencje-dla-rolnikow-2022/)
oraz spotkaniach polowych na naszych Demo Farmach: w Grubie oraz Siemoniu.

Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału – to się po prostu opłaca. Naszym klientom życzę udanego sezonu oraz rekordowych wyników pracy.

 

Autor: Paweł Bruderek – Żyżun, Wiceprezes Agro-Sieć Sp. z o.o.

 

Z nami osiągniesz więcej!