Agro Sieć Sp. z o.o.

Patronalne Święto Rolników

15 maja 2021 przypada Patronalne Święto Rolników, którzy którzy w tym dniu wspominają swojego patrona świętego Izydora Oracza.

Izydor urodził się w ubogiej, pobożnej rodzinie, od najmłodszych lat dużo się modlił i  pracował, wcielając w życie benedyktyńską zasadę: ora et labora, „módl się i pracuj”.

Jak głosi jedna z legend: Oskarżono Izydora, że za mało pracuje, a za wiele się modli. Zdziwiło to gospodarza, u którego pracował, gdyż zawsze, powierzone mu prace były na czas dobrze wykonane. Postanowił jednak podpatrzeć. Ujrzał Izydora zatopionego w modlitwie, a za niego wykonującego orkę anioła. Po pewnym czasie Izydor ożenił się i wraz ze swoją małżonką, bł. Marią Toribia przeniósł się do Madrytu. Św. Izydor zasłynął z pobożności, z ducha pokuty i z uczynków miłosierdzia. 

Święty Izydor przypomina, że dzięki ciężkiej pracy rolników każdego dnia  trafia na nasze stoły – polski chleb i inne niezbędne do życia produkty. W Agro-Sieci doskonale wiemy, że produkcja rolna jest jednym z filarów rozwoju gospodarczego całego kraju, a  rolnik to zawód wyjątkowy i szczególny. Od ponad 30 lat Łączymy pokolenia pasją do rolnictwa, prowadząc  kompleksową obsługę producentów rolnych w zakresie: doradztwa i  sprzedaży środków ochrony roślin, nawozów, materiału siewnego, pasz oraz paliw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziemia, która jest warsztatem pracy rolnika – rodzi i karmi. Ziemia pozbawiona opieki nie daje plonów, pielęgnowana zaś jest naszą żywicielką. Z wdzięcznością i szacunkiem należy pochylić głowę przed tymi, którzy tę ziemię uprawiają. Pięknie o polskiej wsi i jej mieszkańcach powiedział św. Jan Pawel II: Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i broni.

Wszystkim Rolnikom i Rolniczkom składamy najserdeczniejsze życzenia!
Życzymy Państwu oraz Państwa rodzinom zdrowia i wszelkiej pomyślności. Z całego serca dziękujemy za całoroczny trud i wytrwałość.

Niech Państwa praca przynosi wspaniałe plony i daje satysfakcję każdego dnia 💚

 

 

Dziękujemy!

 

Z nami osiągniesz więcej!