Agro Sieć Sp. z o.o.

PhosphoBor – włącz efektywne odżywianie Twoich upraw!

Nowoczesne rolnictwo, mimo trudności jakie niosą ze sobą zmiany klimatu, pozwala na uzyskiwanie coraz wyższych plonów wysokiej jakości. Nie ma jednak nic za darmo. Wraz ze zbieraną masą organiczną wynosimy z gleby ogromną ilość składników pokarmowych.

Tradycyjne nawożenie doglebowe nie zawsze jest wystarczającym rozwiązaniem tego problemu. Dotyczy to w szczególności takich składników pokarmowych jak fosfor i bor.
Fosfor to jeden z najmniej mobilnych składników pokarmowych w glebie. Brak jego mobilności wspomaga dodatkowo fakt, że większość polskich gleb nadal boryka się ze zbyt niskim pH. Coraz częstsze okresy z niedoborem opadów powodują, iż mimo obecności tego składnika w glebie nie jest on dostępny dla roślin, często w najbardziej krytycznych dla prawidłowej fizjologii momentach.
Bor z kolei to jeden z najmniej mobilnych mikroelementów w roślinie. Nie da się odżywić upraw tym składnikiem „na zapas”. Gleby naszego kraju w większości charakteryzują się niską zawartością boru, a wysokie plony najbardziej „borolubnych” upraw tylko pogłębiają ten problem. Wymienione pierwiastki są niezbędne roślinom w najbardziej newralgicznych fazach rozwojowych odpowiedzialnych za tworzenie organów generatywnych i przyrosty merystemów wierzchołkowych. Ich niedobór w tymmomencie jest zawsze nie do nadrobienia i powoduje
nieodwracalne straty plonów.

W odpowiedzi na te problemy – Eksperci Agro-Sieci we współpracy z firmą SDP France wprowadzają na rynek nawóz dolistny najnowszej generacji – PHOSPHOBOR.
Dzięki optymalnej zawartości boru i fosforu, a także nowoczesnej formulacji na bazie polioli, nawóz ten jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich upraw o zwiększonym zapotrzebowaniu na te jakże istotne składniki pokarmowe. Zapewnia on bardzo wysoką przyswajalność aplikowanych substancji odżywczych, nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Zapraszamy do kontaktu – Nasi Pracownicy czekają na Państwa zapytania.

                                                                                                                                                                                                                   

Autor: Mariusz Wypij, Dyrektor Rozwoju Agrotechniki w Agro-Sieć Sp. z o.o.

Z nami osiągniesz więcej!