Agro Sieć Sp. z o.o.

Kondycjoner wody OPTIMIZ – niezbędny pomocnik w efektywnej ochronie roślin

Na temat stosowania kondycjonerów i adiuwantów powstały już setki, jeśli nie tysiące publikacji w Polsce jak i za granicą. Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów w ochronie roślin od zawsze były jednymi z najważniejszych tematów zarówno wśród producentów, doradców jak i rolników.

Do tej pory największymi problemami obniżającymi skuteczność zabiegów były:
• złe parametry wody używanej do zabiegu, takie jak: twardość i nieodpowiednie pH,
• trudne warunki atmosferyczne w momencie wykonywania oprysku: susza,
• niskie temperatury, zbyt krótki czas od zabiegu do opadów lub silnej rosy,
• zbyt zaawansowane fazy chwastów w momencie zabiegu.

W momencie masowego wycofywania wielu niezawodnych w działaniu substancji aktywnych pestycydów i preparatów o bardzo dobrych formulacjach, problem skuteczności produktów używanych do ochrony roślin stał się jeszcze bardziej aktualny. O ile do tej pory używanie produktów uzdatniających ciecz roboczą i wspomagających pokrycie agrofagów i roślin oraz gleby było często „specjalnym” dodatkiem, tak w obecnej chwili staje się w wielu przypadkach niezbędną koniecznością.

Szczególnie w przypadku zabiegów herbicydowych i insektycydowych (gdzie sytuacja z brakiem substancji aktywnej jest najbardziej dramatyczna) dobrej jakości kondycjoner cieczy roboczej będzie jedynym gwarantem uzyskania zadowalającej skuteczności. Dodatkowo należy pamiętać, iż stosowanie tego typu produktów często pozwala nam na obniżanie dawek pestycydów, co nie jest bez znaczenia w kontekście dbałości o środowisko naturalne i zbliżającej się do nas wielkimi krokami idei „Zielonego Ładu”.

OPTIMIZ to optymalny kondycjoner wody, który pozwala nie tylko na uzyskanie niezbędnych parametrów mieszaniny zbiornikowej, ale powoduje dokładne pokrycie cieczą roboczą powierzchni, na której jest wykonywana ochrona. Idealnie sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych, utrzymuje dłuższą żywotność substancji na powierzchni liści i powoduje dużo lepszą penetrację stosowanych molekuł. Dzięki takim właściwościom możemy być pewni, że nawet w dobie tak dużych zmian klimatycznych i braku wielu dotąd powszechnych preparatów, poradzimy sobie z problemami, które niewątpliwie czekają na nas w nadchodzącym sezonie.

 

                                                                                                                                                                                             
               
                                                                                                                                                                                            Autor: Mariusz Wypij,
                                                                                                                                     Dyrektor Rozwoju Agrotechniki w Agro-Sieć Sp. z o.o.

Zapraszamy do kontaktu z Doradcami Agrotechnicznymi Agro-Sieci (kontakt)

Z nami osiągniesz więcej!