Agro Sieć Sp. z o.o.

Dlaczego warto zasilać buraki cukrowe mikroelementami?

Nawożenie buraków cukrowych jest najważniejszym czynnikiem zależnym od rolnika, który wpływa na wysokość i jakość plonu.

Dostarczanie roślinom dolistnie odpowiednich składników pokarmowych powoduje, że rośliny prawidłowo się rozwijają, są zdrowsze i bardziej odporne na stres.
Skutki niedoboru mikroelementów mogą prowadzić do spadku plonu korzeni oraz  obniżenie plonu cukru z hektara.
 
makroelementów dolistnie aplikowany jest najczęściej azot w postaci mocznika oraz magnez i siarka z siarczanem magnezu. Z mikroelementów należy zwracać szczególną uwagę na właściwe zaopatrzenie roślin buraka w bor, będący najbardziej deficytowym mikroelementem w polskich glebach. Warto pamiętać, że składnikiem deficytowym na plantacjach buraka jest bardzo często także mangan. 
Na plantacjach wysoko produkcyjnych w zabiegu należy uwzględnić równiez inne mikroskładniki, takie jak cynk, miedź oraz molibden.
 
 
Faza pomiędzy czwartym a szóstym liściem właściwym to idealny moment na rozpoczęcie zasilania buraków cukrowych mikroelementami.
Jakie produkty warto zastosować, aby polepszyć kondycję roslin i zapewnić im odpowiednią ilość substancji odżywczych? – odpowiedź znajdą Państwo w poniższym materiale.
https://youtu.be/vIb9LDU8L7o?fbclid=IwAR21vscJK5MhK4m3aErMJG8tb7oq0lLtIMx3U1qNFjVjWFRlUYl7pdNC6YA
 
Zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami, kórzy doradzą jaki program dokarmiania będzie najbardziej odpowiedni dla Państwa upraw!
 
Z nami osiągniesz więcej!