Agro Sieć Sp. z o.o.

Większa kwota zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze – 2 zł zwrotu za 1 litr oleju napędowego

Zyskaj zwrot za olej napędowy

Większa kwota zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze – 2 zł zwrotu za 1 litr oleju napędowego

 

Rząd Polski ustawą z dnia 9 maja 2023 r. o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wprowadził korzystne zmiany dla rolników tj. zwrot akcyzy za paliwo rolnicze w kwocie 2 zł do 1 litra oleju napędowego. Tak jak do tej pory rolnicy będą mogli otrzymywać zwrot akcyzy do paliwa rolniczego na każdy hektar użytków rolnych oraz do utrzymywanego bydła.

 

W przypadku wniosków złożonych do gminy w sierpniu br. dopłaty do paliwa rolniczego zakupionego w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2023 r., będą się składać z dwóch części:

– pierwsza część to zwrot akcyza za paliwo rolnicze w kwocie 1,46 zł za każdy zakupiony litr oleju napędowego;

-druga część dopłat do paliwa rolniczego będzie przyznawana jako dodatkowa pomoc w kwocie 0,54 zł do każdego litra oleju napędowego.

 

Oznacza to, że w drugim okresie składania przez rolników wniosków o zwrot podatku (tj. od 1 do 31 sierpnia 2023 r.), zwrot do 1 litra zakupionego oleju napędowego wyniesie 2 zł. Zwiększona kwota zwrotu dotyczy pozostałego u rolnika limitu po wypłacie zwrotu podatku z tzw. pierwszego okresu składania wniosków o zwrot podatku. Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze został poszerzony o  grupy hodowców. Od sierpnia 2023 r. o dopłaty będą mogli występować także hodowcy: świń, owiec, kóz i koni, którzy zakupili paliwo rolnicze od 1 sierpnia 2022 r. do 31 lipca 2023 r.

 

 

Wybór paliwa ma znaczenie!

Dbając o kondycję finansową gospodarstwa należy bezwzględnie pamiętać o stosowaniu w posiadanych  maszynach paliwa najwyższej jakości. Agro-Sieć Sp. Z o.o. posiada w swojej szerokiej ofercie Olej Napędowy pochodzący z Rafinerii Gdańskiej. Na żywotność jednostek napędowych duży  wpływ ma jakość  paliwa, na którą wpływają  substancje stosowane przy produkcji olejów napędowych. Paliwo jakie oferujemy  jest analizowane na każdym etapie przerobu. Sprawdzane są zarówno wszystkie komponenty, jak i gotowy produkt, także po nalaniu już do cysterny.

 

Dzięki unikalnej recepturze oraz wysokiej jakości komponentów użytych do produkcji, nasze paliwo zdecydowanie poprawia parametry pracy silnika , jego dynamikę oraz  czas reakcji i osiągi silników samochodów, pozwalając na pełne wykorzystanie mocy oraz lepsze przyspieszenie. Oferowane paliwo posiada szereg dodatków takich jak depresatory, środki antypienne i antyelektrostatyczne, a także modyfikatory liczby cetanowej.

 

 

Dlaczego depresatory są bardzo ważne?

Depresatory, nazywane  inaczej antyżelami, są niezwykle ważne, szczególnie w zimie. Obniżają one temperaturę blokowania zimnego filtra oraz temperaturę mętnienia oleju napędowego. Z kolei środki antypienne mają za zadanie zapobieganie wytwarzaniu się piany podczas przygotowywania paliwa oraz napełniania zbiorników. Nasz olej napędowy posiada również bardzo wysoką liczbę cetanową, co pozwala na skrócenie okresu opóźniania zapłonu i zwiększenie szybkości spalania. W paliwie znajdują się antyelektrostatyki, które zwiększają przewodność elektryczną oleju napędowego, co tym samym powoduje zmniejszenie zagrożenia wybuchem pożaru.

 

Nasi Klienci , którzy współpracują z nami mogą liczyć na stałe rabaty od notowań „ze słupka”.  Do każdej dostawy paliwa na życzenie Klienta możemy dostarczyć świadectwo jakości jak również świadczymy niezbędną pomoc związaną z SENT-ami.

 

Uzupełnienie naszej oferty stanowią  zbiorniki na ON, wodę i RSM toruńskiej firmy Swimer. Posiadamy cały katalog najwyższej klasy zbiorników o pojemności od 1,5 tys. litrów do zbiorników 10 tysięcznych. Każdy z naszych Klientów otrzymuje indywidualnie przygotowaną ofertę uwzględniającą jego potrzeby i wymagania.

 

 

 

 

 

Zapraszamy do kontaktu z działem Paliw i Doradcami Agrotechnicznymi: 606 564 631
Z nami osiągniesz więcej!