Agro Sieć Sp. z o.o.

Zespół Agro-Sieci z wizytą w Sano Agrar Institut!

Nasz Zespół Doradców Agrotechnicznych miał ostatnio okazję gościć w Sano Agrar Institut – instytucie badawczym i rozwojowym, w którym prowadzone są badania i doświadczenia dla producenta premiksów i dodatków paszowych Sano. Instytut składa się z 3 gospodarstw, a łączna wielkość stada to 3000 sztuk bydła mlecznego (krowy dojne, jałówki, cielęta).

Główne gospodarstwo znajduje się w Lubiniu k. Trzemeszna to największe gospodarstwo mleczne w Polsce, na którym hoduje się 1300 krów dojnych o wydajności ponad 12.600 kg mleka z wysoką zawartością tłuszczu i białka.

 

 

 

Pracownicy Agro-Sieci szkolili się w zakresie optymalizacji produkcji mleka, dobrostanu zwierząt oraz techniki przygotowywania pasz dla krów mlecznych.

Sano Agrar Institut to nowoczesne gospodarstwo rolne, w którym zwierzęta przebywają w zmodernizowanych budynkach wyposażonych w przyjazne dla nich obory wolnostanowiskowe, które pojawiły się w miejsce obór uwięziowych. Do wnętrza dociera bardzo dużo światła i świeżego powietrza. Sukces w hodowli zapewnia także dobre zaopatrzenie w wodę z długich poideł. Wszystkie zwierzęta otrzymują najlepszą dawkę TMR.

Swobodnie poruszające się krowy zachowują zdrowie i dobre samopoczucie. Ponadto chętnie korzystają one z zainstalowanych szczotek elektrycznych.

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy firmie Sano za zaproszenie i wspaniałe warsztaty przygotowane specjalnie dla Pracowników Agro-Sieć Sp. z o.o. 

Serdecznie Państwa zapraszamy do zapoznania się z ofertą działu Płodów Rolnych i Pasz, w której są również pasze i komponenty od firmy Sano.

Z nami osiągniesz więcej!