Agro Sieć Sp. z o.o.

W letnie upały monitorujmy zwierzęta hodowlane!

Zwierzęta upału nie lubią. Gdy żar leje się z nieba, jedzą mniej, co skutkuje mniejszym przyrostem masy, krowy zaś dają mniej mleka. Dlatego w dobrze pojętym interesie rolnika, jest pomóc zwierzętom przetrwać najgorętsze dni.

W chowie wieloklatkowym często można spotkać się z agresją i kanibalizmem, który może prowadzić do trwałych uszkodzeń, stanów zapalnych a w najgorszym przypadku do śmierci zwierzęcia. Niekorzystne warunki takie jak:

  • wahania temperatury,
  • suche i zanieczyszczone pomieszczenia,
  • przeciągi

 – to najczęstsze przyczyny agresywnych zachować świń letnią porą. Dodatkowo zbyt mała ilość składników mineralnych takich jak: miedź, cynk, magnez czy sód może potęgować w niepokojące zachowanie hodowli. 

świnie

krowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku bydła mięsnego, przebywającego na pastwiskach. W okresie letnim zwierzęta te, powinny być nieustannie monitorowane pod kątem występowania stresu cieplnego. Na objaw ten szczególnie narażone są sztuki o dużej masie ciała, ciemnym umaszczeniu a także z problemami zdrowotnymi w przeszłości. Należy pamiętać, iż wspomniany stres cieplny niesie za sobą skutki prowadzące między innymi do zmniejszania produktywności i zaburzeń rozrodczych. Wysokie temperatury powodują utratę wody oraz sodu z potasem, dlatego niezbędnym jest swobodny i stały dostęp do czystej wody oraz lizawek.

Los zwierząt – w naszych rękach!

 

Poznaj ofertę komponentów paszowych oraz lizawek Agro Sieć Sp z o.o

Z nami osiągniesz więcej!