Agro Sieć Sp. z o.o.

NASIONA KUJAWSKIE – Oczekuj więcej . . .

Podstawowym celem firmy Agro-Sieć jest dostarczenie klientom artykułów do produkcji rolnej najwyższej jakości. Nie inaczej jest w przypadku materiału siewnego zbóż. 

Marka Nasiona Kujawskie dostarcza kwalifikowany materiał siewny, który jest początkiem każdej produkcji rolnej, a jego dobór i jakość mają ogromny wpływ na osiągniecie w gospodarstwie rolnym wysokich plonów najlepszej jakości.

W naszej ofercie znajdują się odmiany  najlepszych hodowców  polskich i europejskich. Wybierając odmiany zwracamy uwagę na ich indywidualne cechy takie jak:

  • wysoki poziom plonowania,
  • lepsze wykorzystanie składników pokarmowych,
  • podwyższona odporność na powszechnie panujące czynniki chorobotwórcze
  • tolerancja na niesprzyjające warunki glebowo-siedliskowe

nasiona

Każdy z etapów wytwarzania dobrej jakości nasion jest procesem kosztownym i pracochłonnym, ponieważ już sama produkcja i przygotowanie materiału siewnego wymagają zaawansowanego zaplecza technicznego i magazynowego. Ważny jest również dostęp do rozbudowanej infrastruktury technicznej do czyszczenia, zaprawiania, magazynowania oraz dystrybucji nasion.

Produkcję Nasion Kujawskich rozpoczynamy od starannego wyboru odmian, oraz stanowiska pod uprawę. Wszystkie oferowane odmiany co roku testujemy w różnych lokalizacjach, efekt można obserwować na naszych poletkach demonstracyjnych. Zebrany surowiec po dokładnej  ocenie jakości trafia do Zakładu Produkcji Nasion w Siemoniu. Do czyszczenia, zaprawiania i pakowania materiału siewnego wykorzystujemy nowoczesne urządzenia marki CIMBRIA, które charakteryzują się wysokimi parametrami i gwarantują, że nasiona wyprodukowane w firmie Agro-Sieć zapewnią sukces na polu na samym starcie.

Dodatkowo kwalifikowany materiał siewny marki Nasiona Kujawskie to taki, który przeszedł pozytywnie ocenę przeprowadzaną według zasad określonych w obowiązujących przepisach, czyli ocenę polową oraz ocenę laboratoryjną i został zaopatrzony w  urzędową etykietę nasienną. Cały proces jest nadzorowany i kontrolowany przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Dzięki zaangażowaniu wielu specjalistów i wykorzystaniu najnowocześniejszego zaplecza technicznego firma Agro-Sieć, staje się producentem materiału siewnego najwyższej jakości, spełniając oczekiwania najbardziej wymagającego klienta. 

 

Autor: Magdalena Płuciennik, Manager Działu Nasion w Agro-Sieć Sp. z o.o.

 

Poznaj ofertę  materiału siewnego  Agro-Sieć Sp. z o.o.

Z nami osiągniesz więcej!