Agro Sieć Sp. z o.o.

Dzień Praw Zwierząt!

Wszyscy żyjemy w bardzo szybkim tempie. Gonią nas obowiązki, zobowiązania oraz wciąga nas w swój świat coraz bardziej rozwijająca się technologia. Każdy z nas potrzebuje również spokoju i odpoczynku, ale przede wszystkim przyjaciela, z którym nawet najtrudniejsze wyzwanie łatwiej jest pokonać.

Już od kilkuset lat bardzo często powtarza się stwierdzenie, że zwierzę jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niejednokrotnie jest to przyjaźń na całe życie. Większość z nas z pewnością może mnożyć takie przykłady ze swego otoczenia. Jednak nie wszyscy… problem przemocy wobec zwierząt jest dość powszechny.

 

 

Ustawa o Ochronie Zwierząt (1997r.) była pierwszym aktem prawnym w Polsce, który regulował postępowanie człowieka ze zwierzętami:

  • domowymi,
  • gospodarskimi,
  • wykorzystywanymi do celów rozrywkowych,
  • do badań laboratoryjnych,
  • utrzymywanymi w ogrodach zoologicznych
  • wolno żyjącymi

Przyjęcie ustawy poprzedziła największa w Polsce kampania na rzecz praw zwierząt. Ustawa przede wszystkim zwiększyła kary za nieuzasadnione ustawowo zabijanie zwierząt i za znęcanie się nad nimi.

Cieszymy się że taka ustawa weszła w życie, zdajemy sobie jednak sprawę że każdego dnia jest ona łamana przez tysiące ludzi. Skąd w ludziach tyle agresji wobec zwierząt? To zupełny brak rozumu, empatii a może odpowiedzialności?

Art. 1 ustawy o ochronie praw zwierząt mówi:
„Zwierze, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”.
 
W ofercie Agro-Sieć Sp. z o.o. znajdziecie wysokiej klasy pasze oraz komponenty paszowe dla wszystkich zwierząt hodowlanych w różnych grupach wiekowych!
Zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami. 
Z nami osiągniesz więcej!