Katalog Kukurydza 2018


Jak zwykle w handlu i rolnictwie życie nie znosi pustki. Ledwie kończy się poprzedni sezon wegetacyjny a już zaczynamy wybiegać myślami w rok 2018.
 
Podobnie jak co roku pierwsza na rynku pojawia się oferta nasion kukurydzy.
Wzorem lat ubiegłych otacza nas mnogość firm nasiennych oraz odmian przez nie oferowanych. Przedstawiciele zarówno hodowców nasion jak i ich dystrybutorów polecają mnóstwo odmian często przebijając się ceną materiału siewnego kukurydzy.
 
            Pamiętajmy jednak że cena powinna być  najmniej ważnym czynnikiem przy doborze odmiany. Najważniejsze to dopasować swój wybór do naszych potrzeb i warunków w gospodarstwie rolnym. Dlatego warto zwrócić uwagę na takie cechy odmianowe jak  :

  • Kierunek użytkowania
  • Cechy użytkowe i pokrojowe
  • Wczesność (liczba FAO)
  • Plenność
  • Tolerancja na warunki środowiska
  • Podatność na szkodniki i choroby grzybowe

          Dobór odpowiedniej odmiany do uprawy należy do najbardziej istotnych czynników kształtowania wielkości i jakości plonów. Nie angażując dodatkowych nakładów na produkcję lub zwiększając je  tylko niewiele (o różnice cen nasion poszczególnych odmian pomiędzy około 300 a 550 złotych na 1 ha) możemy osiągnąć wymierne korzyści w plonach przekraczające wielkości 20% plonów ziarna i 15% plonów  suchej masy  - co łatwo jest już sobie przeliczyć na złotówki.


Powrót
facebook
google plus
instagram
you tube
twitter

Kontakt


telefon

tel. 56 677 04 60
fax 56 677 04 61

E-mail

sekretariat@agrosiec.pl

Adres

ul.Przemysłowa 6
86-200 Chełmno

Zobacz więcej

Masz pytania? Chcesz podjąć współpracę? Napisz do nas!