tel. 56 677 04 60

Jak dbać o rzepak w trudnych warunkach pogodowych?


Za nami dwie noce z bardzo dużymi spadkami temperatur. Niestety to jeszcze nie koniec takiej sytuacji. Pojawia się mnóstwo pytań, szczególnie jeśli chodzi o kondycję rzepaku ozimego...
 

W tej chwili trudno cokolwiek powiedzieć na 100%. Eksperci Agro-Sieci uważają, że rzepaki nie wyjdą z tej sytuacji bez szwanku. Najbardziej prawdopodobne jest bardzo mocne popękanie łodyg. Będzie to naturalna droga do infekcji chorobami. Pewnie część klientów wykonała zabiegi regulacyjno-grzybobójcze i tutaj co się stało, to się stało.
Jednak u wielu rolników preparaty do ochrony rzepaku nadal są w magazynach. Generalnie nie należy w tej sytuacji rezygnować z ochrony. 
Według naszych Doradców, tym momencie niezbędne wydaje się zastosowanie biostymulatorów i to w wyższych z zalecanych dawek: C-Weed 1 l/ha lub BioFol Plex 2 l/ha.
C-weed Amino
Zabiegi na chowacze to jeszcze sprawa dalszej przyszłości. Pojawią się pomysły łączenia zabiegu grzybobójczego z owadobójczym. Eksperci Agro-Sieć uważają,ze nie jest to  dobry pomysł, ponieważ rzepak w tej chwili potrzebuje też rozpaczliwie mikroelementów a w szczególności boru. Podpowiadamy - nie da się tego zrobić w jednej dużej dawce i lepiej to rozłożyć w czasie.
 
Powrót
facebook
google plus
instagram
you tube
twitter

Kontakt


telefon

tel. 56 677 04 60
fax 56 677 04 61

E-mail

sekretariat@agrosiec.pl

Adres

ul.Przemysłowa 6
86-200 Chełmno

Zobacz więcej

Masz pytania? Chcesz podjąć współpracę? Napisz do nas!